2011-07-16

Знакування туристичних шляхів

Ініціативна група туристів Полтави, в яку війшли представники Полтавської обласної федерації спортивного туризму, ГО "ВелоПолтава", ТСК "Спеллерс", ТСК "Крепкие орешки", вирішила розпочати роботу щодо створення на Полтавщині мережі знакуваних туристських шляхів. Так при обласній Федерації спортивного туризму було створено комісію по знакуванню туристичних шляхів з активними видами пересування. Головною метою роботи комісії є популяризація активного туризму і сприяння його розвиткові на Полтавщини, систематизації туристичних шляхів з активними видами пересування – пішим, велосипедним, лижним, кінним та водним з застосуванням малих плавзасобів, а також формування здорового способу життя населення та підвищенню безпеки подорожей самодіяльних груп.
Члени комісії, безпосередньо вивчають досвід мандруючи Західною Україною, де вже промарковано безліч туристичних шляхів. Таким чином вони знайомляться з тамтешньою системою туристських шляхів та їх маркуванням.
Полтавські туристи (і не тільки полтавські) в своїй більшості використовують для туристичних походів в Карпатах та гірському Криму туристичні карти чи атласи з нанесеними на них туристичними шляхами та маршрутами. Відповідні туристичні шляхи чи маршрути мають маркування на місцевості.
Знакування туристських шляхів - це розмітка шляхів за маршрутами туристичних походів, подорожей, екскурсій чи прогулянок за допомогою системи умовних позначок, які наносять на природні або штучні об'єкти згідно з чинними правилами. Маркування чи знакування туристських шляхів (маршрутів) проводять з метою підвищення інформативності та безпеки туристів. Наявність прознакованих маршрутів є також показником рівня розвитку туризму в державі.

Немає коментарів:

Дописати коментар