2012-04-24

Досвід інших областей: ЗНАКУВАННЯ ТУРИСТИЧНИХ ШЛЯХІВ

20 квітня 2012 року відбулася робоча зустріч голови селищної ради В. Панасовича, керівника громадської організації "Асоціації сприяння туризму "Шипот" С. Грига з групою маркувальників із Чехії під керівництвом Іво Докоупіла та керівником громадської організації "Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки" В. Гутиряком, які працюють в рамках проекту із знакування туристичних стежок у Карпатах за підтримки уряду Чеської Республіки. Тема зустрічі - підготовка до розробки, маркування та знакування туристичних маршрутів, які проходитимуть через територію Воловецької селищної ради.
Незважаючи на різні підходи до концепції розроблення мережі туристичних шляхів, використання різних систем маркування, та знакування, селищний голова запевнив гостей у сприянні їхній роботі, корисній для розвитку туризму у регіоні.
В той же час С. Грига висловив зауваження щодо недопустимості нищення маркування на ділянках туристичних шляхів промаркованих цифровою системою за участі громадських організацій "Фундація регіональних туристських ініціатив "Турєвроцентр" (Ужгород, голова правління Н. Шабан) та "Асоціація сприяння туризму "Шипот" (Воловець, голова правління С. Грига). Вказані організації у 2006/8 роках промаркували більше 200 (двохсот) кілометрів туристичних шляхів Закарпаття в тому числі і Воловеччини, що було позитивно сприйнято туристичною громадскістю краю, широко презентовано в ЗМІ і з того часу активно використовується туристами. Присутні погодилися із зауваженням, а В. Гутиряк висунув ідею врахувати промарковані шляхи при розробці мережі маршрутів в рамках даного проекту.
Учасники зустрічі висловили думку, що для зручності туристів, у країні бажана єдина система маркування, обов"язкова для всіх маркувальників у рамках будь яких проектів стосовно мережі туристичних шляхів. На жаль, на даний час, такої системи на державному рівні не затверджено, крім того промарковані туристичні шляхи не мають статусу шляхів загального користування і, відповідно, законодавчої захищеності від їхнього нищення. Фото вказівників та марок на туристичних шляхах, промаркованих та прознакованих у 2006/8 роках, дивіться на сторінці сайту "Фотогалерея-Туризм" - http://volovec.at.ua/photo/turizm/3. 

Немає коментарів:

Дописати коментар