2013-10-29

Мандруймо Полтавщиною: від Михайлівки до Опішні

Прихильники активного відпочинку полюбляють мандрувати рідним краєм і тому частенько організовують цікаві та пізнавальні одноденні походи. Так в рамках проекту "Мандруймо Полтавщиною" команда "Outdoor Poltava Traveler" провела піший похід в Диканському районі. В село Михайлівка, де розпочався маршрут, учасники доїхали рейсовим автобусом.

Саме в Михайлівці знаходиться геологічна пам'ятка природи місцевого значення - Відсло́нення пісковикі́в. На поверхню виходять 10 брил, вкритих лишайником. Внаслідок ерозійних процесів пісковики поступово виходять на денну поверхню.
Пам'ятка природи розташована в урочищі Церковний Горб в частині села, яка носить назву Брусія. Раніше до об'єднання з Михайлівкою тут існувало самостійне козацьке село - Брусія, назва якого ймовірно походить від піскових «брусів». На пісковикових брилах виявлені петрогліфи доби бронзи - раннього залізного віку, що датуються II-I тисячоліттям до н. е. Вже у IX-XIII століттях в урочищі Брусія існувало городище і як об'єкт культурної спадщини національного значення, ця пам'ятка археології занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
А далі маршрут пролягав Парасоцьким лісом - ботанічною пам'яткою природи державного значення. В ньому на крутих схилах Яковенкового яру збереглися залишки печерного скиту, який за передбаченнями діяв у 16-17 ст. Це було ціле підземне містечко з 8 печер, з'єднаних розгалуженими ходами з системою життєзабезпечення. Це унікальний пам'ятник археології – один з небагатьох, відомих в Україні, який приваблює своєю таємничістю, легендами, незвичною історією.
Тут у лісі можна назбирати опеньків. А щоб не помилитися в грибах, лісники поставили інформаційні стенди про них.
Далі маршрут пролягав в нижній частині села Чернечий Яр. Це село має цікаву історію і дивовижні краєвиди. Раніше 1609 року в цій місцевості був заснований Спаський дівочий скит, який згодом отримав статус монастиря і з 1718 року іменувався Скитським дівочим Великобудиським монастирем. А в 1887 році монастир було перенесено до с. Писарівщина і перейменовано на «Свято-Троїцький».
В Чернечому Яру народився легендарний Іван Іванович Даценко, який став прообразом головного героя художнього фільму "Той, хто пройшов крізь вогонь" (2012 р.). Крім того, у селі в 1964 році знімалася двосерійна кіноепопея «Вони йшли на Схід» режисера Джузеппе Де Сантіса (СРСР-Італія) і в 1970 році італійсько-франко-радянський фільм режисера Вітторіо Де Сіка «Соняшники» з Софі Лорен і Марчелло Мастроянні в головних ролях.
З Чернечого Яру туристи вийшли на Фесе́нкові Горби́ - загальнозоологічний заказник місцевого значення. В цій місцевості можна побачити багато розгалужених нор степових тварин - байбаків.
А закінчили учасники всій похід поблизу села Діброва, вийшовши на автротрасу і рейсовим автобусом повернулися в Полтаву.
Загалом було пройдено приблизно 20 км.
 
Юрій Репало, 
учасник проекту "Мандруймо Полтавщиною"

Немає коментарів:

Дописати коментар