2014-04-24

ВелоПВД на Великдень. Цегляні храми Полтавщини

Коли: 19-20-21 квітня 2014 року (2014.04.19-21)
Де і як: Полтава Південна (03:51) - потяг № 6531 - (06:18) Козельщина (Собор Різдва Пресвятої Богородиці) - Манжелія - Обознівка (Богоявленська церква) - Погреби - Градизьк - г. Пивиха (1 ніч, 76 км) - Кіндрівка (піраміда) - Світловодськ - Павлівка - Онуфріївський дендропарк (2 ніч, 70 км) - Кам'яні Потоки (Свято-Покровська церква) - з.с. Кременчук (15:00) - потяг № 6534 - (18:33) Полтава Південна
Організація і обговорення: форум "БЬІСТРЕЕ ВЕТРА"
«ВелоПолтава» продовжує пізнавальні велопоходи вихідного дня в рамках проекту «МАНДРУЙМО ПОЛТАВЩИНОЮ». Цього разу учасники проїхатися південною частиною нашої області. Під час велопоходу вихідного дня, у дні святкування Православного Великодня вони побачили цегляні церкви, які збереглися з минулих століть.
Це Козельщинський собор Різдва Богородиці, який зведено в 1900-1906 роках за проектом архітектора С.В.Носова при жіночому монастирі.
Богоявленська церква - зразок культового будівництва періоду еклектики в селі Обознівка Глобинськкого району. Вона побудована в 1896-1901 роках за проектом відомого архітектора Никонова на гроші поміщика А.К.Панайотова і його дружини.
А також Свято-Покровська церква в Кам'яних Потоках. Будівництво цегляного храму Покрови Пресвятої Богородиці було завершено 1913 року.
Крім того веломандрівники відвідали піраміду, що знаходиться неподалік Кременчука в селі Кіндрівка. Це вже третя піраміда на Полтавщині, яку відвідують велотуристи під час своїх велоПВД. Вона є частиною Науково-дослідницького центру "Гармонія", який заснував Володимир Марковський. Господарі центру розповіли про свою діяльність та пригостили чаєм.
Всі велопоходи ГО "ВЕЛОПОЛТАВА" проводить безкоштовно в рамках проекту "Доступний велотуризм". Організатори доступно та неупереджено розповідають та показують початківцям, як стати велотуристом. Також є можливість скористатися в походах новеньким велосипедом, який надав для проекту магазин "ВЕЛОЦЕНТР". Для цього потрібно звернутися до ВЕЛОПОЛТАВИ.
Долучайтеся до активного туризму і вивчайте свій рідний край з нами!

Текст і фото: ВЕЛОПОЛТАВА


Немає коментарів:

Дописати коментар