2014-11-15

ЕкоАгроТуристична садиба «ЛЯЛИНА СВІТЛИЦЯ»


Дорогі ГОСТІ!

Люб'язно запрошуємо Вас приємно і смачно відпочити в нас і тілом і душею. Є в серці Полтавщини, в Опішні – славнозвісній столиці гончарства українського – незвичайне місце для релаксу Всієї Вашої Родини – «Лялина Світлиця». Вам і Вашим діточкам у нас неодмінно сподобається. Схована в благодатній тіні горіхів-велетнів, екологічна, бо глиняна, ХАТИНКА на три кімнати порадує Вас прохолодою влітку і ні з чим незрівняним теплом від хатньої пічки взимку, здивує внутрішнім начинням – «та тут справжній музей Ляльки!!!» – часто вигукують Гості.


Так, справжніми господинями в Світлиці є ляльки-мотанки. Їх тут дбайливо збирає і навчає традиційному лялькотворенню у супроводі етнолекції залюблена в свою справу гостинна господиня. Експозиція налічує понад 1000 експонатів, зібраних в різних куточках України. Є кілька інсталяцій. Вже існує прикмета: хто змотає в Лялиній Світлиці ляльку-мотанку, через рік в родині з’явиться малюк. Тут пригощають трав’яним чаєм із трав, дбайливо зібраних навесні на семи опішнянських пагорбах.

Ви з головою поринете в часопростір рідної старовини, довідаєтеся про рецептуру та особливості приготування традиційних українських страв у глиняному посуді (борщики із глиняних горщиків (скоромні і пісні і особливі)), та навіть самі зможете долучитися до технологічного процесу випікання в печі опішнянських різдвяних пряників, знаменитих пирогів, скуштуєте вергунів та тістечко «безе»….

Дізнаєтеся багато чого цікавого і забутого про давній весільний обряд Зіньківщини, особливості випікання опішнянських весільних короваїв (на 12 кг кожний), народний одяг, архітектуру, народне малярство та мистецтво у всіх його проявах – Лялина Світлиця для тих – хотів би цікаво, здорово, смачно, вигідно із користю для загального інтелектуального розвитку провести час. На Вас чекають смачнющі страви та напої.

До Ваших послуг майстер-класи із виготовлення ляльки-мотанки, ляльки-трав’янки, мотузяних коників, пряників, вергунів, дідухів, солом’яних павуків; незабутні екскурсії по семи опішнянських пагорбах, Лихопоєвої криниці із цілющою водою, а також пам’ятні враження від відвідин місцевого музею гончарства приватних садиб відомих опішнянських Гончарів та Гончарівен!!!

А ще в нас є привітна річка Ворскла, а в сусідньому Котелевському районі (близько 20 км) – знамените Більське городище – скіфська столиця Гелон, і єдиний в Україні музей весілля у Великих Будищах від нас лише 10 км, і Диканька зі чотирьохстолітніми дубами та понад двохвіковими Миколаївською та Троїцькою церквами.

Серед Гостей Лялиної Світлиці – китайці, американці, поляки, росіяни, естонці і, звичайно, тисячі українців різних фахових спрямувань, але особливо у нас полюбляють гостювати учені, майстри народної творчості, медики, педагоги, музиканти…

Ми любимо свою справу, українське СЕЛО, ЛЮДЕЙ, тому з радістю чекаємо на ВАС!

ЕкоАгроТуристична садиба «ЛЯЛИНА СВІТЛИЦЯ» в Опішні, ПОЛТАВЩИНА
Олена-Олімпіада Щербань
вул. Партизанська Опішня, Зіньківського району, Полтавскої області, 38164
(066) 18-45-061
ljalinasvitlica.blogspot.com/
olenasunny.blogspot.com/
shcherbanjov@ukr.net


Салон-студія Лялина Світлиця

Немає коментарів:

Дописати коментар