2016-08-23

Краєзнавча вікіекспедиція в Опішне

Varenyky opischnya 01

Учасники об'єднання «Мандруймо Полтавщиною» прийняли участь у вікіеспедиції до селища Опішня. Такі краєзнавчі подорожі відбуваються за сприяння та підтримки ГО «Вікімедіа Україна».

Метою цієї вікіекспедиції було зібрати фото- відеоматеріали на фестивалі «Борщик у глиняному горщику», що вже втретє проходить на Полтавщині. Крім того в Опішні проходив Опішнянський фестиваль натуральної їжі. Ці дійства націлені на популяризація та реанімація культурних традицій України і першу чергу Полтавщини, вивчення традицій, правил приготування, рецептури, регіональних особливостей борщотворення та інших українських страв.

Саме під час таких свят можна доторкнутися до справжньої автентики: побачити як топиться піч, вариться борщ у глиняних горщиках, як гарнесенькі жіночки ліплять вареники, качають кашу, як твориться глиняний посуд та іграшки, почути спів місцевих бабусь та ще дуже багато  чого цікавого та незвичайного.

Сast iron 24 Oven 20 Pies 03 Ukrainian pitcher 01

Всі створенні під час подорожі фото- та відеоматеріаліи завантаженні у Вікісховище для додавання у статті проектів Фонду Вікімедіа, а також використанні для написання та покращення статей у Вікіпедії.

Саме під час фестивалю вдалося зняти процес готування рідкісної страви - качанної каші. Тепер кожен може побачити це і прочитати інформацію у новоствореній статті Вікіпедії.


Весь створений медійний матеріал доступний на Вікісховищі у категоріях «Travel in Poltava region» і «Food in Poltava region».

Borsch 01

Borsch 05

Ukr folk 02

Ukr folk 05

Fest Opischmya 05

Pies 03

Немає коментарів:

Дописати коментар